Ostatné

Ako vyčistiť hornú časť skrinky?

Ako vyčistiť hornú časť skrinky?

Určite viete toto miesto, kde sa nikdy neprehrávame, ale ktoré nás často vyrušuje. Je mastný, lepkavý, zaprášený: hovoríme o hornej časti našich skriniek a kuchynskom nábytku. Pretože máme sklon zanedbávať túto oblasť, dávame vám naše tipy, ako tento priestor vylepšiť a predĺžiť.

Odstraňujeme prach a mastnotu

Práve ste objavili rozsah poškodenia v hornej časti skrinky a s hrôzou si uvedomíte, že sa nikdy nepozeráte na to, čo sa deje nad varnou doskou alebo na kuchynské skrinky! Je to však najviac zaprášený priestor, ten, ktorý si zachováva najviac tuku, na ktorý zabudneme. Najprv použite veľkú špongiu namočenú do vody a mydla Marseille, ak neviete, z akého materiálu je váš nábytok vyrobený. To vám umožní odstrániť mastnotu a prach nainštalovaný pomocou špongie a malého tuku na lakte.

Chráňte svoj kuchynský nábytok tak, aby bol dlhý čas čistý!

Chráníme náš nábytok

Môže to byť najbežnejší rozumný tip babičky. Na ochranu hornej časti kuchynského nábytku mali naše babičky tendenciu šíriť noviny cez hornú časť skrinky. Je to dobrý spôsob, ako chrániť nábytok pred prachom a rôznymi nečistotami. Dnes ponúkame alternatívy, ako je savý papier, ktoré budete musieť meniť iba pravidelne. Ešte lepšie je, že môžete použiť plastovú fóliu, ktorá prilepí na váš nábytok a bude voľným okom takmer neviditeľná! Ak ju chcete zmeniť, musíte ju odstrániť. A voila!