Informácie

5 kvetov vo farbe Pantone 2018

5 kvetov vo farbe Pantone 2018

Vysoko uznávaný Pantoneov inštitút je kategorický: ultrafialový je farbou roku 2018. Presnejšie odtieň 18-3838, hlboký fialový, ktorý by mal byť naraz pop, kozmický a nekonformný. Ak chcete vyskúšať túto intenzívnu farbu doma bez toho, aby ste prebrali všetku jej výzdobu, tu nájdete 5 ultrafialových kvetov, ktoré vytvárajú veľké kytice a veľmi moderné kvetináče!

Fialové krokusy

Ešte pred oficiálnym príchodom jari sú krokusy medzi prvými kvetmi roku, ktoré nám ponúkajú svoje farby. Ak sú k dispozícii v žltej, bielej, ružovej alebo levanduľovej modrej, sú tiež často tmavofialové a majú jasne žlté tyčinky. Ak ste neočakávali farbu roka výsadbou ultrafialových žiaroviek minulý rok na jeseň, je ešte stále čas kúpiť ich v kvetináčoch, kde ich zasadíte do kvetináča alebo dokonca do interiéru vo vázach alebo poháre naplnené pôdou. Ako vyrobiť jarnú kompozíciu s krokusy?

© Public domain picture

Krokusy dokonale v duchu Pantone 2018!

Fialový lisianthus

Elegantný a poetický je lisianthus kvetina taká krásna, že všetky zámienky sú dobré ju ponúknuť čo najčastejšie u kvetinárstva. A dobrá správa, ak je často biela, ružová, modrá alebo fialová, tento vznešený americký kvet existuje aj v tmavofialovej farbe. A dokonca aj bez toho, aby bola na stole farebná schéma Pantone, aby sa overilo, či sa zhoduje s odtieňom 18-3838, je tento lisianthus určite popový a kozmický. Veľmi chladno sa pestuje aj v skleníku alebo verande na juhu Francúzska.

© Obchod so záhradníkmi

Kytica purpurového lisianthusu, čisté kvetinové šťastie

Dúhovky

Iris je nevyhnutnosťou v jarných záhradách a je jedným z najvýznamnejších a najznámejších kvetov. Gréci ho pomenovali na počesť bohyne Iris, posla medzi Bohmi a ľuďmi. Je to tiež symbol čistoty pre kresťanov a skutočný symbol francúzskej kráľovskej hody v stredoveku. Ktorý kvet preto môže najlepšie vystihnúť opis farby roku v oficiálnej tlačovej správe spoločnosti Pantone: „Zložitá a kontemplatívna, ultrafialová navrhuje tajomstvá vesmíru, intriku toho, čo nás čaká, a objavov v nad rámec toho, čo sme dnes ... „Naše rady týkajúce sa pestovania kosatcov.

© Pixabay

Dúhovka, kozmický a symbolický kvet

Plamienok

Vo veľkej rodine Clematis určité odrody spĺňajú všetky podmienky na zvolenie kvetín roku 2018 podľa Pantone. Uveďme napríklad kultivar „Etoile Violette“, ktorého veľké kvety prinášajú na leto záhradu nádych tajomstva, vznešený „Čierny princ“, ktorého meno sa zdá byť poctou tlmočníkovi Purpurového dažďa, alebo opäť „fialová Jackmanii clematis“, hlboká lila so zlatými tyčinkami. Toľko úžasných odrôd, ktoré sa pestujú v záhrade, aby si celé leto mohli užívať svoje nesmierne, mimoriadne ozdobné kvety ...

© Clematite.net

Obrovské kvety plamienok, šťastie celé leto

Fialové Jiřiny

Na ultrafialový koniec leta a moderné kytice je obrovský dahlia Thomas Thomas Edison tento rok ideálnym kvetom. Hneď fialovo a zamatovo by určite zviedli sponzorov princa Jimmyho Hendrixa a Davida Bowieho napriek tomu, že majú túto farbu z roku 2018. Úplne očarujúce je možné ho ľahko objednať na internete a po Svätých je vysadené v bohatej a dobre exponovanej krajine. ľadu. Trochu divu, že sa tento rok a všetky nasledujúce roky kultivujú bez váhania!

© Ružové rastliny rastlín

Dahlia 'Thomas A Edison', takže 2018!

Video: The Great Gildersleeve: Community Chest Football Bullard for Mayor Weight Problems (Júl 2020).