Informácie

5 babičiek tipov na odstránenie zápachu z chladničky

5 babičiek tipov na odstránenie zápachu z chladničky

Otvorenie chladničky sa stalo skutočným utrpením, pretože obsahuje zápach? Neprepadajte panike, redakčný personál spoločnosti déco.fr sa tento týždeň pozrel na túto záležitosť a ponúka vám 5 skutočne účinných tipov pre babičky. Otváranie dverí už nebude utrpením, sľubujem!

Tip 1: kávová usadenina na nasávanie zápachu

A áno, kávové zrno má veľa právomocí, a to najmä to, aby vyhnal nepríjemný zápach z chladničky! Vložte ich do misky, ktorú inštalujete na jednu z políc a voily. Naše rady, aby toto nápravné opatrenie zostalo účinné: ak je suchá, vymieňajte kávovú usadeninu zhruba každé dva týždne.

Tip č. 2: jedlá sóda

Jedlá sóda je skutočný zázrak, ktorý neutralizuje zápach. A v chladničke sa to rýchlo osvedčilo! Na jednu z poličiek vložte šálku alebo malú nádobu obsahujúcu tri polievkové lyžice jedlej sódy a operáciu opakujte každý mesiac.

Tip 3: biely ocot proti tvrdohlavým pachom

Ak sa chcete zbaviť pachov rýb alebo syra, ktoré napadli vašu chladničku, pomyslite na biely ocot. Do misky nalejte 20 cl bieleho octu a vložte ju do spodnej časti chladničky, aby sa zabránilo jej vyliatiu. Naša rada: ocot každé dva týždne vymieňajte, aby sa predĺžila jeho účinnosť.

Tip č. 4: korkové zátky, ekonomický trik

Máte doma jeden alebo dva zátky? Čím lepšie, budete ich môcť používať rozumne! Vložte ich do misky, ktorú jednoducho umiestnite do chladničky. Chytrá a hospodárna, nemyslíš? Poznámka: Vymeňte ich najmenej každé dva týždne!

Tip č. 5: domáca zmes

Ak sa vôňa rozhodne inštaluje príliš, bude potrebné pripraviť malý domáci prípravok zložený z vody, citrónovej šťavy a jedlej sódy. Nalejte všetko do rozprašovača a na čistenie vystriekajte chladničku. Ľahké, však?