Informácie

Naše tipy na vytvorenie útulnej izby

Naše tipy na vytvorenie útulnej izby

Či už v lete, alebo v zime, v dome sa nachádza izba, v ktorej sa chcete cítiť dobre za každú cenu: spálňa. Bez ohľadu na jeho veľkosť, hlavná vec je, že je taká útulná, ako chcete, na spanie a leňošenie.

Vďaka trendom hygge alebo lagom - ktoré pochádzajú priamo zo škandinávskych krajín - sa spálňa stala skutočným útočiskom. Vďaka niekoľkým premysleným tipom a usporiadaniu kokónov bude vaša spálňa rýchlo útulná. Znepokojuje vás: už nikdy nebudete chcieť odísť!

Majte príjemnú posteľnú bielizeňpre mať útulnú izbu, je nevyhnutné mať útulnú posteľ. A preto neváhajte investovať do útulnej posteľnej bielizne!

Materiály ako bielizeň alebo bavlna sú ideálne na posteľnú bielizeň. Rozhodnite sa pre obyčajné ozdoby vo svetlých odtieňoch, vďaka ktorým bude vaša miestnosť jasnejšia, ale aj upokojujúcejšia. Ľan a bavlna sú dva materiály, ktoré sú vhodné pre letné aj zimné teploty. Majú tepelné vlastnosti, ktoré ich udržiavajú chladné v lete a teplé v zime.

Ak chcete svoju posteľ spríjemniť, môžete do postele pridať prikrývku, prikrývku alebo aj pléd. Obzvlášť vhodné sú prikrývky z hrubej vlny útulná atmosféra

Prešívané prikrývky, často vyrobené zo zamatu, dodávajú celku eleganciu. Keď sú chladné, často sú rovnako silné ako pokrývky hlavy.

Zbierajte vankúšeTu je dekoratívne riešenie tvoja útulná spálňa, Hromadenie vankúšov a iných vankúšov na posteli je ešte príjemnejšie, najmä ak si vyberiete vankúše, ktoré sú všetky v rovnakom odtieni farby. Môžete ich však meniť, aby ste dosiahli estetickejšie vykreslenie.

Neváhajte tiež mať kukuričné ​​vankúše, z materiálov ako vlna, umelá kožušina alebo dokonca zamat.

Počas dňa vám táto akumulácia vankúšov ponúka neporovnateľné pohodlie pri odpočinku alebo pri čítaní dobrej knihy. Vo večerných hodinách budú musieť byť odstránení, aby mohli ísť spať.

Nainštalujte koberec na spodok postelePocit studenej zeme pod nohami každé ráno nie je nevyhnutne príjemné. Takže premýšľajte o inštalácii pekného útulného koberca vedľa postele alebo pod ňu.

Koberce zahrejú podlahu pri zdobení miestnosti. Uprednostňujte koberce svetlých farieb, v berberskom alebo škandinávskom duchu udržujte útulnú stránku svojej spálne

Ak máte malú spálňu, môžete sa rozhodnúť pre malé umelé kožušinové koberce (v rozmere 60x90 cm), ktoré môžete nainštalovať na každú stranu postele. Kruhové koberce z páperovitého materiálu sa tiež môžu prispôsobiť tomuto typu miestnosti za predpokladu, že si ich nevyberiete vo svetlej farbe.

Zaveste ľahký veniecSvetelné girlandy už nie sú vyhradené výlučne na Vianoce. Veľmi trendy, najmä na Instagrame, prinášajú mäkké, mäkké svetlo vedúce k kokonovaniu v spálni.

Zaveste svetelný reťazec LED okolo čela alebo na nástenný panel, aby ste mali menej agresívne svetlo ako pri stropnom svetle.

Môžete tiež vytvoriť veľmi mäkká nočná lampa s tenkou ľahkou girlandou, ktorú inštalujete pod sklenený zvon. Pre tento typ inštalácie sa rozhodnite pre ľahký reťazec napájaný z batérie, ktorý je k dispozícii za nízke ceny vo všetkých obchodoch s dekoráciami.

Na koniec postele nainštalujte drevenú lavicuVaša útulná izba musí byť tiež praktický. Ak si chcete obliecť topánky alebo sa ráno obliecť, nainštalujte na koniec svojej postele škandinávsku drevenú lavicu. Drevo je jedným z kokonovacích materiálov, ktoré v škandinávskej výzdobe nájdeme veľa.

Aby bola ešte príjemnejšia a hlavne veľmi dekoratívna, neváhajte nainštalovať na sedadlo lavice falošnú kožušinu. Na tento účel môžete odviesť faux kožušinový koberec, aký sa predáva v Ikea.