Ostatné

Aký je rozdiel medzi zabudovanými a zabudovanými spotrebičmi?

Aký je rozdiel medzi zabudovanými a zabudovanými spotrebičmi?

Vo svojej novej kuchyni váhate medzi zabudovanými domácimi spotrebičmi a integrovanými domácimi spotrebičmi? Aby ste si cestu našli, požiadali redaktori o radu Frédéric Marty, riaditeľa nezávislého kuchára so sídlom v L'Isle-d'Espagnac (Angoulême). Postupujte podľa pokynov.

Čo máme na mysli pod „zabudovanými“ spotrebičmi?

Spotrebiče určené na integráciu do interiéru vášho kuchynského nábytku, na rozdiel od „integrovateľných“ alebo „voľne stojacich“ spotrebičov, ktoré zostávajú viditeľnejšie a menej integrované do celkového dizajnu. Vstavané zariadenia sa nachádzajú vo vnútri kusu nábytku alebo vo výklenku určenom na tento účel (rúra, mikrovlnná rúra, kávovar, chladnička, atď.) A môžu byť zdobené prednou časťou, ktorá zodpovedá ostatným kusom nábytku. , vďaka čomu sú diskrétnejšie a dokonca neviditeľnejšie.

Čo máme na mysli pod „integrovanými“ spotrebičmi?

Ide o pojem voľne stojaceho zariadenia, ktorý sa dá integrovať napríklad do pracovného plánu. Takže umývačka riadu, z ktorej môžete vybrať horný podnos, ktorý sa má integrovať pod pracovnú dosku, bude integrovateľná. Na druhej strane, spodky nábytku nebudú prechádzať pred a musia byť rezané a nesmie sa naň pripevňovať žiadna fasáda vo farbe kuchyne. Preto musíte byť pri výbere spotrebiča opatrní, aby vyhovoval vašim očakávaniam.

Je rozdiel medzi vstavanou a zabudovanou iba estetický?

Nie, je to tiež praktické a technické. Vstavané spotrebiče, ktoré dokonale zapadajú do dizajnu kuchyne, sa často vyhýbajú materiálom a tvarom, ktoré sa ťažko čistia (lepšie je udržiavať fasádu kuchyne ako umývačka riadu z nehrdzavejúcej ocele alebo integrované varenie znamená, že nie je deň, keď je nehygienický medzi okrajom kachlí a pracovnou doskou). Napríklad vstavaná chladnička má vetranie spredu základne. Samostatná chladnička, ak je integrovaná pod pracovnou doskou, by mala byť sprevádzaná ventilačnou mriežkou v pracovnej doske v zadnej časti chladničky. V opačnom prípade hrozí prílišná spotreba, prehriatie a záruka nebude platná. To znamená, že ak dnes robíme veľa veľmi kvalitných kuchýň, vhodné spotrebiče si z hľadiska svojho dizajnu udržiavajú nenahraditeľné miesto, pre ktoré chce napríklad kuchyňa s „priemyselným“ vzhľadom veľmi teplá a plná vedľa seba. , s klavírom a chladničkou z 50. rokov 20. storočia.

Aké sú rozdiely medzi vstavanou a zabudovanou cenou?

Samotné zariadenie, či už voľne stojace alebo vstavané, je takmer rovnaká cena za porovnateľnú úroveň rozsahu, s výnimkou vstavaných mikrovĺn (ktoré sú často päťkrát drahšie ako ekvivalentné stojace s jediným rozdielom je predná strana so šírkou 60 cm bez zmeny vnútorného objemu alebo funkcií pečenia). Na druhej strane, za cenu zabudovaného spotrebiča bude potrebné pridať kus nábytku, v ktorom bude namontovaný: stĺpec chladničky, nízka rúra, pracovná doska a jej výrez pre dosku, lávová fasáda -Dishes ...