Ostatné

Nový kvetinový trend, meta-kytice

Nový kvetinový trend, meta-kyticeWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Možno ste už o tom počuli, trend je smerom k meta kyticiam. V nadväznosti na vogue pre zelené rastliny, ktorá priniesla fikus a kaučuky našich babičiek do úzadia do kancelárií a čakacích miestností, meta-kytice skúmajú umenie retro komponovania s kvetmi.

Veľkolepé kytice

Medzi sochou a kvetinovou kompozíciou sa meta-kytica snaží vytvoriť dynamickú formu, ktorá je nielen pekná, ale má výrazný vplyv. Uloženie, nikdy banálne, meta-kytice sú často nevyhnutné v strede stola, na kus nábytku alebo konzoly, napríklad umelecké diela. Informovala o nich Marisa Competello, „kvetinárka“ z New Yorku, o ktorú svet módy bojuje. Vycvičená ako stylistka, je teraz vedúcou dielne Metaflora, ktorá vytvára kytice nekonvenčných rozmerov a farieb. Ak sú jeho odvážne kompozície dokonalé v špičkových showroomoch, neverte im, že sú vyhradené pre umelecké a mestské kruhy. Pretože táto chuť pre objekty kytíc, súbežne s trendom rustikálnych kytíc, je z hľadiska estetiky a koncepcie úplne opačná, získava stánky kvetinárov a stránky dekoratívnych časopisov. V menej radikálnej verzii, nepochybne, zmäknuté hľadaním vizuálnej skôr ako koncepčnej harmónie, ale napriek tomu tam.

© Fleur Louis Čikové palmové listy sú ideálne na vytvorenie pozadia

Kvety, ktoré sa hodia do hry na meta-kytice

Exotické kvety, ako sú napríklad rajské vtáky, sú obzvlášť vhodné na vytváranie vysokých a sochárskych kompozícií, ale môžu sa hrať aj ďalšie bežné odrody s dlhými stonkami a originálnymi tvarmi. cesnak, gladioly, anthuriums, ale aj amaranty alebo delphiniums, ktorých chumáčiky dodávajú kytici peknú hrúbku. Kvety s podivným vzhľadom ako orchidey sú tiež perfektné, rovnako ako trochu špeciálne kvety ako protea alebo craspedia, táto úžasná malá žltá bezlistá pompom, ktorá umožňuje tisíc asociácií a inscenácií! Na strane lístia sa tiež meta-kytice stavajú na dramatickú stranu s dlhými stonkami a listami vo veľkých pomeroch. Listy zďaleka nie sú len ako základňa alebo ako ukážka kvetov a niekedy kradnú show farebnými lístkami. Často sa používajú palmové listy alebo listy monster, rovnako ako bujné byliny zamppy a skrútené konáre vŕby.

© WeWork Anthurium a lístie aspidistra idú ruka v ruke

Chuť gýča

Zabudnite na chúlostivé asociácie, meta-kytice sa neboja prebytku alebo gýča! Jemná zmes ikebany, chuti 80. rokov a súčasného brutalizmu, kombinujú grafické a geometrické odkazy s odvážnymi materiálovými efektmi. Asymetrické a veľkolepé sa vzdialia od myšlienky rastliny: rastliny sa tu považujú za materiály, pre svoju úžasnú farbu alebo materiál, najlepšie lesklé s plastickým vzhľadom alebo naopak vzdušné a nadýchané. Ďalším ústupkom kýču a antipódami škandinávskeho minimalistického trendu je použitie pôsobivých a nápaditých váz. Zúčastňujú sa na kompozícii svojimi architektonickými objemami. Fazetované, zlaté, medené, geometrického tvaru, zo surového betónu, ľudovej farby alebo hrajúce sa na primárnych farbách, ktoré zvýrazňujú dopad kytice a zakotvujú ich často štíhle alebo vejárovito tvarované. Najodvážnejšie pridať pávie perie, posledný ročník ústupky do 60. rokov alebo rezané listy kvetov monster a anthurium s nožnicami podľa geometrických tvarov. Marisa Competello, ktorá sa nikdy nezmršťuje z akejkoľvek kvetinovej svätyne, dokonca rada strieka svoje najkrajšie výtvory striekaním zlatej, čiernej alebo modrej Kleinovej farby!

© WeWorkV tejto úžasnej kytici sú úžasné protea

Vytvorenie meta kytice doma je jednoduché

Chcete tiež vyskúšať umenie meta-kytice? Nič nemôže byť jednoduchšie! Vyberte si trochu veľkolepé kvety, ako je craspedia, anthurium alebo rajské vtáky. Nainštalujte ich do vysokej vázy a pokiaľ možno neškodné. Nakoniec vyplňte palmovými listami alebo listami. Nesnažte sa „naplniť“ vázu alebo vyvážiť kyticu. Nezáleží na tom, či je naopak asymetrický. Konečne sa bavte a nebojte sa zlej chuti, nepravdepodobných kombinácií farieb, nebezpečných kompozícií ... Prijmite silné kontrasty vo farbe alebo textúre, váš kytica musí prekvapiť! Môžete si tiež zahrať monochromatickú kartu alebo zvoliť dvojfarebnú kompozíciu, ktorá bude dobre vyzerať v dobre geometrickej váze. Neodvažujete sa striekať svoje krásne kvety striekajúcou farbou? Spokojte sa so zlatými alebo kovovými dotykmi alebo dajte kytici hĺbku tým, že maľujete niekoľko prvkov, napríklad niekoľko monster alebo palmových listov, vo veľmi matnej čiernej farbe.

© WeWork Monsterový list a obrie anthurium vytvárajú show!